Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia, w celu dostosowania naszych usług oraz treści zamieszczonych na stronie do indywidualnych potrzeb użytkowników i mierzenia ich zainteresowania. Korzystając z tej strony akceptujesz politykę cookies.
INFORMACJA DLA PACJENTÓW
Ze względu na sytuację epidemiologiczną, aby zminimalizować ryzyko transmisji koronawirusa w poradniach specjalistycznych, zakładach diagnostycznych i w oddziałach szpitalnych PRZYPOMINAMY O OBOWIĄZKU:
1. Wejścia na teren Szpitala tylko poprzez wyznaczone miejsca.
2. Zgłaszania się pacjentów wg ustalonego przy planowaniu wizyt harmonogramu czasowego.
Czytaj więcej: Zasady obowiązujące na terenie szpitala (COVID-19)
Zgodnie z art. 43 oraz 47c ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku
o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. 2017, poz. 1938 z późn. zm.), uprzejmie informuję, iż:
inwalidzi wojenni, inwalidzi wojskowi, kombatanci, działacze opozycji antykomunistycznej, osoby represjonowane z powodów politycznych, uprawnieni żołnierze lub pracownicy wojskowi, weterani poszkodowani w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa, świadczeniobiorcy posiadający tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu”, kobiety w ciąży oraz osoby do 18 r.ż., u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, świadczeniobiorcy posiadający orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności po okazaniu stosownego dokumentu uprawniającego mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w dniu zgłoszenia oraz usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.
Jeżeli udzielenie świadczenia w ramach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej w dniu zgłoszenia nie jest możliwe, winno zostać udzielone nie później niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.
Z przedstawionej wyżej grupy osób posiadających szczególne uprawnienia, na postawie art. 57 powołanej wyżej ustawy od inwalidów wojennych i wojskowych, osób represjonowanych, kombatantów, działaczy opozycji antykomunistycznej, osób represjonowanych z powodów politycznych, cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych, uprawnionych żołnierzy lub pracowników wojskowych, w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa, weteranów poszkodowanych w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa oraz osób do 18 r.ż., u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, świadczeniobiorców posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności nie są wymagane skierowania do ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych finansowanych ze środków publicznych.
Członkowie rodzin w/w grup osób nie posiadają prawa do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz korzystania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych finansowanych ze środków publicznych bez skierowania.
Od 1 października 2017r.
świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ)
dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego oraz gminy i miasta Krzeszowice udzielane są przez podwykonawcę Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.
tj. codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego,
tj. w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8:00 dnia danego do godziny 8:00 dnia następnego.
Świadczenia NiŚOZ realizowane są w następujących placówkach:
I Dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego:
Szpital Powiatowy w Chrzanowie,
(parter, paw. D, od strony parkingu, wejście do Podstawowej Opieki Zdrowotnej).
Numer kontaktowy dla pacjentów: 32 624 76 30
II Dla mieszkańców gminy i miasta Krzeszowice:
ambulatorium NiŚOZ, ul. Legionów Polskich 6,
32-065 Krzeszowice (wejście od strony dziedzińca).
Numer kontaktowy dla pacjentów: 519 307 603
Informacja dla pacjentów kierowanych do Szpitala w celu wykonania planowych operacji
Wizyty i porady w Podstawowej Opiece Zdrowotnej funkcjonującej przy Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie realizowane są bez skierowania w dniu zgłoszenia się pacjenta do poradni, w godzinach pracy poradni. Wizyty
i porady w poradniach specjalistycznych udzielane są pacjentom po wcześniejszym ustaleniu terminu, z wyjątkiem stanów nagłych. Przy ustalaniu terminu wizyty w poradni specjalistycznej pacjent winien przekazać oryginał skierowania.
Skierowanie nie jest wymagane do świadczeń:
1. ginekologa i położnika,
2. dentysty,
3. wenerologa,
4. onkologa,
5. psychiatry,
6. dla osób chorych na gruźlicę,
7. dla osób zakażonych wirusem HIV,
8. dla osób do 18 r.ż., u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu,
9. dla inwalidów wojennych i wojskowych, osób represjonowanych oraz kombatantów, działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych,
10. dla cywilnych niewidomych ofiary działań wojennych,
11. dla osób uzależnionych od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych – w zakresie lecznictwa odwykowego,
12. dla weterana poszkodowanego w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa,
13. dla uprawnionego żołnierza lub pracownika, w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa,
14. dla świadczeniodawców posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
W przypadku niemożności przekazania oryginału skierowania w trakcie wyznaczania terminu wizyty należy je dostarczyć w ciągu 14 dni roboczych od dnia dokonania wpisu na listę oczekujących. Brak dostarczenia oryginału skierowania w w/w terminie skutkuje bezwzględnym skreśleniem z listy oczekujących na świadczenia zdrowotne. Skierowanie wydane w celu objęcia stałym leczeniem specjalistycznym jest ważne dopóki nie ustanie przyczyna zdrowotna w związku, z którą skierowanie zostało Państwu wystawione.
Wizyty domowe realizowane są po wcześniejszym uzgodnieniu ich konieczności i terminu z lekarzem POZ bądź lekarzem danej poradni specjalistycznej.
Wizyty i porady (świadczenia zabiegowe, badania diagnostyczne i zabiegi rehabilitacyjne) udzielane są po wcześniejszym uzgodnieniu ich terminu we właściwej rejestracji.
Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2017 poz. 1938 z późniejszymi zmianami) Pacjent ma prawo wyboru poradni udzielającej świadczeń specjalistycznych, lecz nie ma prawa do wyboru lekarza przyjmującego w tej poradni.
Copyright © 2014 Szpital Powiatowy w Chrzanowie
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Studio Interaktywne Fenix Inspire